Merhum
Herbalist Atabay Güveloğlu

1947 - 2010

Herbalist Atabay Güveloğlu'nun kalp-damar tıkanıklıkları ile ilgili reçetelerine nöron spazmı çözücü bitki özlerini ilave etmesi ile ortaya çıkardığı bitkisel reçeteleri, 6-10 ay arasında beyin damarları tıkanıklaklarından dolayı meydana gelen felçlerde % 90 lara varan oranda başarılı tedaviler yapmaktadır... 

Dünyada insan ölümlerine en fazla neden olan hastalık kalp damar daralmaları şimdi Herbalist Atabay Güveloğlu'nun buluşu olan bitkisel reçeteler ile 6-9 ayda açılıyor...


 

Felç (İNME) hastalığı
ve bitkisel ilaçlarımızla tedavisi


Felç; beyine kan gidişinin azalması ya da durmasıyla meydana gelir. Kanın ulaşmadığı beyin bölümündeki nöron hücreleri spazm yaparak devre dışı kalırlar ve bulunduğu bölümdeki görevi olan fonksiyonu yapamaz.

Nasıl Meydana Gelir?


Beyinde bulunan herhangi bir damar tıkandığında veya patladığında kan beyin dokusuna ulaşamaz.

Felç nedenleri

Tromboz: Arterde meydana gelen kan pıhtısı beyine giden kan akımını durdurmasıyla meydana gelir.

Emboli: Vücudumuzun başka damarında meydan gelen kan pıhtısı veya pıhtı beyindeki arteri tıkamasıyla meydana gelir.

Lakunar felç: Beyin içindeki küçük kan damarlarının tıkanmasıyla oluşur.

Serebral Kanama: Beyin içindeki herhangi bir arterin patlamasıyla veya yırtılmasıyla oluşur. Hiçbir belirti vermeden meydana gelebilir. Çoğu zaman tedavi edilmeyen hipertansiyonun bir sonucu olarak görülür. Nadiren de olsa doğumsal damar defektlerinden kaynaklanabilir. Hipertansiyon , kalp hastalıkları, diabetes mellitus,( Şeker hastalığı) yüksek kolesterol, sigara, ailesel yatkınlığı olanlar, fazla kilolu bireyler, damar sertliği risk faktörleridir.

Semptomları nelerdir?

Etkilenen beyin bölgesine göre semptomlar farklılık gösterir. Baş ağrısı, kırıklık, uyuşukluk, yürüme konuşma zorluğu, konuşulanı anlayamama, görme problemleri, konfüzyon, kişilik değişiklikleri, kasları hareket ettirmede zorluk, baş dönmesi, idrar ve gaita tutamama, bilinç kaybı. Felç öncesi transiel iskemik (TIA) atak görülebilir. TIA beyni besleyen kanın bir müddet kesilmesiyle meydana gelir, kalıcı hasara neden olmaz. TIA felçle aynı semptomları gösterir ancak semptomlar birkaç dakikada ya da saatte geçer.

Nasıl Tedavi Edilir?

Felçten şüphelenildiği anda hastaneye acilen gidilmesi önemlidir. Pıhtının yol açtığı felçler pıhtı eriten ilaçlarla tedavi edilmektedir. Bu ilaçlar semptomların çabucak sona ermesini sağlar ayrıca sakatlığı veya ölümü de engeller. Ancak felç sonrası 3-6 saat içinde ilaçların başlanmasıyla başarı sağlanır. Özellikle ilk 24 saat dikkatli gözlem gerektirir. Yatak istirahatı de önemlidir. Felcin altında yatan neden hipertansiyon, ritim problemleri ise bunlar tedavi edilmelidir.

Etkileri Ne Kadar Sürer?

İyileşme beyin hasarına göre farklılık gösterir. Bazı durumlarda ilk birkaç gün içinde veya bir hafta sonra iyileşme görülür. Eğer felç sonrası 1-2 hafta içinde iyileşme görülmezse, bazı kas hareketleri ve konuşma geri dönmeyebilir. Fakat bazı bireylerde uygun ilaçlar uygulandığında felçten 1 sene sonra dahi konuşma ve kas gücünün geri döndüğü görülmüştür.

Felci nasıl önlerim?

Kan basıncınız yüksekse kontrol altına alın. Sigarayı kesin. Yağdan fakir diyeti tercih edin. Her gün egzersiz yapın ve kilonuzu dengede tutun.

Tedavi için ne yapmalı?

Herbalist Atabay Güveloğlu'na başvurarak felç için geliştirdiği ve 20 yıldan bu yana onlarca felçlinin kurtulmasını sağladığı beyin damarlarını temizleyerek açan ve oksijensiz kalmış nöron hücrelerindeki spazmın çözülerek felç belirtilerinin ortadan kalkmasını sağlayan bitkisel reçetelerini üçer aylık üç dönem uygulayın. İlk üç aydan itibaren olumlu gelişmeleri görmek mümkün olmaktadır. Bitkisel ilaçlara, hasta tamamen düzelinceye kadar devam edilmektedir. Bu da yaklaşık 6-12 ay kadar sürmektedir.

AĞIR FELÇ VAKASINDA BİR İYİLEŞME ÖRNEĞİ AŞAĞIDA

----- Original Message -----

From: alsancak rotary

To: info@herbalistatabay.com

Sent: Wednesday, August 27, 2008 3:13 PM

Subject: FELÇ TEDAVİSİ İÇİN TEŞEKKÜRLER
 

Atabay Bey selamlar, 

Öncelikle size teşekkürlerimi sunuyorum.Annem sizin ilaçlarınız ile felç tedavisi görüyor.Ve çokkkkkk memnunuz.

Sizden yeni ilaçları rica ediyorum ve sabırsızlıkla da bekliyorum. 

Bu 3 aylık dönemde, annemin bilincinde  bariz bir şekilde düzelme var.Konuşma çok düzeldi.Konuşmaya başlamıştı ama, tek tek kelime kelime konuşuyordu.Bu sefer cümle kurmaya başladı.Gayet iyi anlaşabiliyoruz sayenizde.Sonra vücuduna ve kendine bir dinçlik geldi.Çok sağlıklı görünüyor, çok şükür.Bilmiyorum sizin ilaçlarınızın etkisi mi acaba, ben öyle yoruyorum, annemin saçları kar beyazı idi.İnanır mısınız şimdi dipten siyah saç geliyor ve saçları şu anda meçli gibi oldu.Ve saçları gürleşti.Çok enteresan.Görenler şaşırıyor.

Sağ tarafı felç annemin, felçli tarafının görüntüsü çok değişti.Eskiden baktığınızda felçli olduğu belli olurdu.Şimdi bariz bir şekilde düzelme var.Söylemesek felçli olduğu anlaşılmıyor.Kolu , bacağı normale döndü.Felçli tarafında damarlar bariz bir şekilde görünmeye başladı.Sanki felç olduğunda damarlar çekilmiş gibiydi.Hiç görünmüyor ve belli olmuyordu.Bu bizim için çok önemli bir gelişme.annem kalpten beyne, pıhtı atması nedeniyle felç olmuştu.şu anda 65 yaşında.Annemin ismi Havva Han.Kayıtlarınızdan da görebilirsiniz. Aşağıdaki yazıları okursanız, sizinle tedaviye başladığımızın en başından beri olan gelişmeleri de görebilirsiniz(...)

Allah sizden razı olsun.Her şey gönlünüzce olsun. 

Saygılarımla. 

Hülya Demirci


KIZI HÜLYA HANIMIN 3 AY SONRAKİ MEKTUBU AŞAĞIDA

----- Original Message -----

From: alsancak rotary

To: Herbalist Atabay Güveloğlu

Sent: Monday, December 22, 2008 12:43 PM

Subject: BEŞİNCİ 3 AYLIK İLAÇLARIMIZ BİTTİ-FELÇ TEDAVİSİ

 

 

Atabay Bey Merhabalar, 

Yine size teşekkürlerimle başlamak istiyorum yazıma.Allahın izni ve sizin sayenizde annemin genel durumu çok iyi.Allah sizden razı olsun. 

Bizim 3 aylık ilaçlarımız bitti.Ben sizden yeni ilaçları rica ediyorum. 

Geçen 3 ayda, annem dahada iyi oldu.Genel görüntüsü, genel bilinci,(tuvaletini henüz bilemiyor) konuşması herşeyi çok güzel çok şükür.Bir kere dahada önceden belirrtiğim gibi eskisinden daha sağlıklı.Dinç.Genleşti sanki.

Felç durumuna gelince de eskiye oranla kolunda ve ayağında daha fazla his var.Ben inanıyorum ki en kısa sürede ayağa kalkacak, yardımlarınızla.

Sağ taradfta felç var annemin.Mesela koluna ve ayağına his zaman zaman gelip gidiyor.Ama ayağının parmak ucundan topuğa kadar sürekli hissediyor.Her daim his var orda.Yavaş yavaş olacak inşallah.

 Annemin iyileşme durumunu web sitenize koymuşsunuz.Çok memnun oldum.İnşallah annem ayağa kalkınca sizin yanınıza geleceğiz ve fotoğraf çektirip sitede yayınladıklarınızdan olacağız.

 Size tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.Bu arada web sitenizdeki yararlı bilgilerden, kaynaklardan da çok yararlanıyorum. 

Çok sağ olun. 

Saygılarımla. 

Hülya Demirci

 

HÜLYA HANIMIN ÜÇÜNCÜ MEKTUBU AŞAĞIDA

----- Original Message -----
Sent: Wednesday, October 21, 2009 2:12 PM
Subject: 3 AYLIK İLAÇLARIMIZ BİTTİ-FELÇ TEDAVİSİ

 
Atabay bey selam
 
Yine ben Hülya Demirci.Annem sizden felç tedavisi görüyor.66 yaşında.Yine 3 aylık İlaçlarımız bitti.Yenisini göndermeniz için yazıyorum.
 
Annemin genel sağlık durumu çok iyi.İnanamazsınız.Konuşması daha daha iyi oldu.ayağında çok fazla his var.kolundada tabi.Sanki her an kalkıverecekmiş gibi.Bilincide bir 3 ay önceye göre muhteşem.(Tuvalet bilinci değil)
 
Size çok teşekkür ediyorum annem ve kendim adına.Sizin sayenizde annemi böyle iyi durumlara getirdik.(Doktorlar hiç umut vermemişlerdi) İnanıyorumki yine sizin sayenizde annem en kısa zamanda ayakta olacak.
 
Size tekrar tekrar teşekkür ediyorum.Bu yazışmalar en başından beri yaşadıklarımızı gösteriyor.
 
Allah sizden bin kere razı olsun.Teşekkür ederim.
 
Hülya Demirci
 
Not:En son Haziran 2009 da 3 aylık ilaç almıştık sizden.

 

FELÇ VE EPİLEPSİ TEDAVİSİ İÇİN YENİ BİR TEŞEKKÜR MEKTUBU

----- Original Message -----

From: yavuzortak@mynet.com

To: info@herbalistatabay.com

Sent: Wednesday, September 09, 2009 7:09 PM

Subject: beyin kanamsıyla felç

             Selam Atabay GÜVELOĞLU,hastanız EROL ORTAK ANKARA'dan

      ben hastanızın oğlu Yavuz ORTAK Atabay bey babama gönderdiğiniz ilaçların 4.kürünü kullandık tabi ki çok faydası oldu birde biliyorsunuz ki beyin kanaması geçiren hastalarda epilepsi hastalığı meydana geliyor ve siz bunu iyileştirdiniz şuan epileysi hastalığı yok oldu Allah a çok şükür ve felç durumu da iyiye gidiyor önceden ne konuştuğu anlaşılmıyordu şimdi bilinci açıldı herkesi tanıyor konuşması anlaşılıyor hareketleri normal insan gibi sol bacakta tam anlamıyla açılmadı ama siz Atabay beyin ilaçları sayesinde babamda çok iyileşme görülüyor inşallah  bundan sonraki kürü de sipariş verdim daha çok iyileşeceğine eminim Atabay bey sizi çok kişiye de tavsiye ettim etmeye de devam edeceğim her şey için teşekkürler ATABAY GÜVELOĞLU  Tekrar teşekkürler


Bize Ulaşmak İçin Tıklayın..